200 Saat Temel Yoga Programı – Yaz

YOGATIME 200 SAAT YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Deniz Bağan, Vedat Havlucu ve Sevgen Bengi Kıran ile
Yoga Alliance Onaylı Yoga’da Uzmanlaşma Programı
Mayıs-Ekim 2018

Yogatime bahardan sonbahara taze bir Yoga Uzmanlık Programı sunuyor

Hatha Yoganın temellerine hakim, güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan yoga hocaları yetiştirmeye yönelik, Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Yoga Uzmanlık programı Mayıs’ta başlayacak.

Bu program kendi yoga uygulamasında derinleşmek ve gelişmek isteyen,
Yoga uzmanı olup, yogayı paylaşmaya, yoga dersi vermeye tutku duyan,
Yoga felsefesini, insan varlığının gizemlerini kavramaya merak duyan,
Ve en az 6 aylık yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencisine açıktır.

Yogatime kurucu ortakları Deniz ve Vedat’ın yoga, nefes, meditasyon tecrübeleri, çeşitli egzersiz, somatik ve alan terapi sistemlerinden deneyim ve bilgileri ışığında hazırlanmış ve Yoga Alliance gereklerine uygun derlenmiş bu program; altyapısını fonksiyonel anatomi, fizyoloji ve sinir bilim esaslarından, felsefi kaynağını başlıca yoga metinleri, advayta ve zen yaklaşımından, poz dinamiklerini işlevsel bakış açısından alır.

Tanışma Dersi & Sohbeti: Duyurulacaktır
Buluşma Tarihleri:  18-19-20 Mayıs / 8-9-10 Haziran / 6-7-8 Temmuz / 27-28-29 Temmuz / 10-11-12 Ağustos / 14-15-16 Eylül / 5-6-7 Ekim / 11-14 Ekim (İnziva)

Cuma akşamları 19.00-21.30
Haftasonu buluşmaları 09:15-17.30 arasındadır.

– İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir. Inziva mekanı VILLAFE ÇATALCA’dır.

Program İçeriği
Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.

Programın yardımcı eğitmeni Sevgen, farklı yoga disiplinlerinden getirdiği hiza, yardımcı malzeme kullanımı ve terapik yaklaşımıyla öğrencilere buluşma saatlerinde ve etütlerde poz varyasyonları ve dokunarak yönlendirmede detaylı bir destek verir.

Katılmak isteyenlerin önceki yoga deneyimini ve katılım niyetlerini paylaşmak üzere üç eğitmenden biriyle en az bir ön görüşme yapması beklenir.

Program başlamadan ne kadar önce düzenli yoga uygulamasına başlarsanız, buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya aktarabilmek sizin için o kadar kolay olur.

Program içeriğinde Temel Hatha Yoga pozları, versiyonları, işlevsel hedefleri, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metodları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi ve etiği bulunur.

Program, Mayıs’da ilk buluşma ile başlar, 7 haftasonu buluşması ve Ağustos sonunda 5 günlük inzivası haricinde, program süresince öğrencinin studyoda en az 35 ders katılımı, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir.

Haftasonu buluşmalarına %85 katılım, inzivaya tam katılım gereklidir. Buluşmalar arası asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

Bu süreç sadece bir yoga hocası olma donanımı kazanmak değil, meditatif yaklaşımı gündelik yaşama katarak, yoganın ışığıyla kendiliğinden başlayacak dönüşümlere alan açmak ve hayatı daha bütün kucaklamak üzerine bir yoldur.

Yoga, yalın, samimi ve disiplinli öz uygulama ile kendi gerçeğini keşfetme yolculuğudur; yoga hoca adayı bu yola girerken hem kendine, hem de hayatın gizemine doğru bir adım atar.

Detaylı bilgi ve önkayıt için:
deniz@yogatime.com.tr & 0533 236 3925 Deniz Bağan
vedat@yogatime.com.tr & 0533 280 4226 Vedat Havlucu
sevgenbengi@gmail.com & 0536 272 6746 Sevgen Bengi Kıran

Ücret:
Program ücreti 5750TL+KDV’dir. 1 Nisan’a kadar erken ödeme indirimi ile 5200TL+KDV’dir.

Yerinizi kesinleştirmek için 1 Nisan 2018’e kadar 1000TL depozito yatırabilirsiniz.
Kalan miktarı, 1 Mayıs, 1 Haziran, 1 Temmuz, 1 Ağustos ve 1 Eylül’de 5 eşit taksit (950TL) halinde ödeyebilirsiniz. Detaylar ve sorularınız için lütfen bizimle görüşün.

Katılımcılar, normalde 1595TL değerindeki 6 Ay Sınırsız Yogatime Üyeliğini 1000TL’ye alabilir, bu nakit olarak bir defada ödenir. Sadece uzmanlık programı öğrencilerine özeldir.
Öğrencilerin program süresince Yogatime stüdyoda en az 35 Hatha Yoga ders katılımı beklenir.

Şehir dışından gelecek katılımcılar için ufak bir destek indirimi uygulanır. Lütfen Deniz hoca ile görüşünüz.

Program sürecinde öğrencilerin yerli ve yabancı ziyaretçi hocalar ile atölyelere katılımları, hem çok yönlü gelişim, hem de programı tamamlamaları için önerilir. Program katılımcıları Yogatime’daki tüm kurs, workshoplar ve terapilerden indirimli ücretler ile faydalanırlar.

Yogatime, Yoga Alliance üyesidir; Program başarıyla tamamlayan ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.