Mey Elbi ile Vinyasa, Ellerle Yönlendirme ve Restoratif Modülü

Mey Elbi ile
Vinyasa, Ellerle Yönlendirme ve Restoratif Modülü

Advayta Yoga oluşumunun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Yılların birikimi içinde, sevgili hocalarım Cyndi Lee ve Godfrey Devereux’ün etkisi ile, harmanladığım yoga anlayışımı ve deneyimimi, 300 saatlik hocalık eğitimi içinde 3 haftasonu Vinyasa, Restoratif ve ellerle yönlendirme modülleri ile sunacağım.”

Bu eğitim ADVAYTA YOGA ve YOGATIME okullarının 300 Saatlik İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimlerinde 50 saat olarak sayılır.

ve eğitim buluşma mekanı : YOGATİME

Buluşma Tarihleri :

Eğitim saatleri :
Yogatime eğitim buluşma mekanımız : )

Tüm modüllerin fiyatı :

Modül 1: İki hafta vinyasa modülü ve ellerle yönlendirma ve dokuman sanatı

Om Yoga stilinde vinyasa akış, temel olarak sekans oluşturma, sekans hazırlamanın mantığı, yaratıcı geçişler, tematik sekans, araştırma pozuna hazırlık gibi konuların üzerinde durulacak ve vinyasa’nın incelikleri pratik olarak incelenecektir.

Bir yoga eğitmeninin iyi bir gözlemci olarak öğrenciyi kendi yumuşak sınırları içinde etkili bir şekilde yönlendirmesi çok önemli. Ellerle dokunmak en şifalı iletişim formlarından biri. Dokunurken ve elle bir öğrenciyi asana içinde yönlendirirken etkili ve net dokunmayı araştırmak bu kurs boyunca işleyeceğimiz en temel konu. Beden ile çalışma ve bedeni dinlenmeyi öğrenmek için pratik bilgiler ve öneriler sunacaktır.

Modül fiyatı:

Modül 2 : Restoratif Yoga :

Restoratif yoga derin bir gevşeme için yardımcı olucaktır. Rahat, besleyici ve dinRlendirici bu pozlar bazen uykudan bile daha etkili olabilirler. Çünkü, çoğu zaman uykuda dahi zihnimiz çok aktif olabiliyor ve beden gevşemiyor. Restoratif asanalarla, zihin sakinleşmeye ve yatışmaya başlar, sinir sistemi dengelenmeye başlar. Günlük yoğun strese iyi gelir. Bu pozları yaparken tahta (blok), kemer ve bol bol yastık kullanacağız.

Modül fiyatı:

EĞİTİME MAKSİMUM 25 KİŞİ ALINACAKTIR.

Mey Elbi hakkında:

19 seneyi aşkın bir süredir Yoga araştırmasını sürdüren Mey Elbi, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirme yetkisini ifade eden E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yoga’ya 1998’de, New York’ta başladı. 2001 yılından beri Yoga Hocalığı yapan Mey Elbi, 2000 yılında, 200 Saatlik Temel Yoga Hocalığı Eğitimini New York’un en prestijli yoga okullarından OM Yoga’nın kurucusu, Cyndi Lee’den aldı ve 5 sene süresince New York’taki çeşitli yoga merkezlerinde ders verdikten sonra 2006 sonunda İstanbul‘a döndü ve Cihangir Yoga bünyesinde Yoga dersleri vermeye başladı.2010 senesinden beri de hocalık eğitimleri vermektedir.

Mey hakkında daha fazla bilgi için : www.meyelbi.com

İletişim ve Kayıt için :
Mey Elbi’nin asistanı: Onur Çoşkun
e-mail : iocoskun@gmail.com

Eğitmen: Mey Elbi
e-mail: meyelbi@gmail.com