Deniz Bağan ile Yogatime 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı

YogaTime

24/11/2018 09:30 - 25/11/2018 17:30 YogaTime

Deniz Bağan ile
YOGATIME 200 SAATLIK TEMEL YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Kasım 2018 – Mayıs 2019

Yoganın temellerine hakim, güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan yoga hocaları yetiştirmeye yönelik, Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık programı, yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencisine açıktır.

Altyapısını fonksiyonel anatomi, fizyoloji ve sinir bilim esaslarından, felsefi kaynağını başlıca yoga metinleri ve bilinçli farkındalık yaklaşımından, poz dinamiklerini işlevsel bakış açısından işleyen program, Deniz’in yoga, meditasyon, ve çeşitli somatik ve alan terapi sistemlerinden deneyim ve bilgileri ışığında hazırlanmış ve Yoga Alliance gereklerine uygun derlenmiştir.

Program İçeriği

Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.

Program başlamadan ne kadar önce düzenli yoga uygulamasına başlarsanız, buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya aktarabilmek sizin için o kadar kolay olur. Katılımcıların en az 6 ay yoga pratiği olması beklenir.

Programın yardımcı eğitmeni Sevgen Bengi Kıran’dır. Katılmak isteyenlerin önceki yoga deneyimini ve katılım niyetlerini paylaşmak üzere Deniz’le veya Sevgen’le en az bir ön görüşme yapması beklenir.

Program içeriğinde Temel Hatha Yoga pozları, versiyonları, işlevsel hedefleri, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metotları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi ve etiği bulunur.

Program, Kasım’da ilk buluşma ile başlar, 8 haftasonu buluşması ve sonunda 7 günlük inziva ile tamamlanır. Haftasonu buluşmalarına %85 katılım, inzivaya tam katılım beklenir; program süresince öğrencinin stüdyoda derslere katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir. Buluşmalar arası asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

Bu süreç salt bir yoga hocası olma donanımı kazanmak değil, meditatif yaklaşımı gündelik yaşama katarak, yoganın ışığıyla kendiliğinden başlayacak dönüşümlere alan açmak ve hayatı daha bütün kucaklamak üzerine bir yoldur. Yoga, yalın, samimi ve disiplinli öz uygulama ile kendi gerçeğini keşfetme yolculuğudur; yoga hoca adayı bu yola girerken hem kendine, hem de hayatın gizemine doğru bir adım atar.

Tanışma Dersi & Sohbetleri:
21 Eylül Cuma 18.30-20.30
19 Ekim Cuma 18.30-20.30

Buluşma Tarihleri:
24-25 Kasım / 22-23 Aralık / 12-13 Ocak / 9-10 Şubat / 2-3 Mart / 16-17 Mart / 6-7 Nisan / 20-21 Nisan
Haftasonu buluşmaları 09:30-17.30 arasındadır.

İnziva Tarih:
8-12 Mayıs 2019 ( KARAKAYA RETREAT)
– İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir.

Detaylı bilgi ve önkayıt için:
deniz@yogatime.com.tr & 0533 236 3925 Deniz Bağan
sevgenbengi@gmail.com & 0536 272 6746 Sevgen Bengi Kıran

Ücret:
Program ücreti 6250TL+KDV’dir.
ERKEN ÖDEME: 15 Ekim’e kadar tek ödeme yapıldığında, 5600TL+KDV’dir.
Katılımcılar için İndirimli 6 Ay Sınırsız Üyelik 1000TL’dir.
Öğrencilerin program süresince Yogatime stüdyoda düzenli olarak derslere katılımı şarttır.

– Ödeme Şekli: Yerinizi kesinleştirmek için 15 Ekim 2018’e kadar 1250TL depozito yatırmanız beklenir. Bakiye Program ücreti, 15 Kasım, 15 Aralık, 15 Ocak, 15 Şubat ve 15 Mart tarihlerinde 5 eşit taksit (1000TL) halinde ödenebilir. Detaylar ve sorularınız için lütfen bizimle görüşün.

– İndirimli Sınırsız Üyelik: Normalde 1500TL değerindeki 6 Ay Sınırsız Üyelik ucreti 1000TL’lik indirimli nakit olarak bir defada ödenir, Uzmanlık Programı öğrencilerine özel bir pakettir. (Mevcut üyeliğiniz varsa, 1000TL’lik bu 6 aylık sınırsız üyelik hakkınızı üyelik bitiminizde de kullanabilirsiniz)

– Şehir dışından gelecek katılımcılar için indirim uygulanır. Lütfen Deniz hoca ile görüşünüz.

– Program sürecinde öğrencilerin yerli ve yabancı ziyaretçi hocalar ile atölyelere katılımları, hem çok yönlü gelişim, hem de programı tamamlamaları için önerilir. Program katılımcıları Yogatime’daki tüm kurs, workshoplar ve terapilerden indirimli ücretler ile faydalanırlar.

Yogatime, Yoga Alliance üyesidir; Program başarıyla tamamlayan ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.