Yogatime 200 Saat Yoga Uzmanlık Programı

YogaTime

29/06/2019 09:15 - 06/10/2019 17:30 YogaTime

YOGATIME 200 SAAT YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Deniz Bağan, Vedat Havlucu ve Sevgen Bengi Kıran ile
Yoga Alliance Onaylı Yoga’da Uzmanlaşma Programı
Haziran-Ekim 2019

Yogatime yazdan sonbahara taze bir Yoga Uzmanlık Programı sunuyor.

Hatha Yoganın temellerine hakim, güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan yoga hocaları yetiştirmeye yönelik, Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Yoga Uzmanlık programı Haziran’da başlayacak.

Bu program kendi yoga uygulamasında derinleşmek ve gelişmek isteyen,
Yoga uzmanı olup, yogayı paylaşmaya, yoga dersi vermeye tutku duyan,
Yoga felsefesini, insan varlığının gizemlerini kavramaya merak duyan,
Ve en az 6 aylık yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencisine açıktır.

Yogatime kurucu ortakları Deniz ve Vedat’ın yoga, nefes, meditasyon tecrübeleri, çeşitli egzersiz, somatik ve alan terapi sistemlerinden deneyim ve bilgileri ışığında hazırlanmış ve Yoga Alliance gereklerine uygun derlenmiş bu program; altyapısını fonksiyonel anatomi, fizyoloji ve sinir bilim esaslarından, felsefi kaynağını başlıca yoga metinleri, advayta ve zen yaklaşımından, poz dinamiklerini işlevsel bakış açısından alır.

Tanışma Dersi & Sohbeti: 17 Mayıs 2019 19.00, 14 Haziran 2019 19.00

Buluşma Tarihleri: 29-30 Haziran / 5-6-7 Temmuz / 27-28 Temmuz / 2-3-4 Ağustos / 24-25 Ağustos / 6-7-8 Eylül / 14-15 Eylül / 4-5-6 Ekim / 9-13 Ekim İNZİVA

Cuma akşamları 19.00-21.30
Hafta sonu buluşmaları 09:15-17.30 arasındadır.

– İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir. Inziva mekanı Adrasan Onuncu Köy Otel’dir.

Program İçeriği

Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.
Yıllara dayanan birikimiyle Deniz Bağan; asana detayları, temel akışlar, anatomi, yoga felsefesi, mantralar ve meditasyon hakkında öğretir. Engin tecrübesiyle Vedat Havlucu; asana detayları, ters duruşların incelikleri, dokunarak yönlendirme ve temel nefes tekniklerini öğrencilere anlatır. Programın yardımcı eğitmeni Sevgen Bengi Kıran ise farklı yoga disiplinlerinden getirdiği hiza bilgisi ve Yoga Terapi bakış açısının desteğiyle; asana detayları, yardımcı malzeme kullanımı ve dokunarak yönlendirme konularında destek verir. Eğitimin asistanı ise Cuma akşamları gerçekleşecek buluşmalarda 75 dakikalık ders akışının nasıl olması gerektiğini öğrencilerle pratik ederek öğretir, yanı sıra etütlerle eğitime destek verir.

Program başlamadan ne kadar önce düzenli yoga uygulamasına başlarsanız, buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya aktarabilmek sizin için o kadar kolay olur.

Program içeriğinde Temel Hatha Yoga pozları, versiyonları, işlevsel hedefleri, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metotları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi ve etiği bulunur.

Program, Haziran’da ilk buluşma ile başlar, 8 hafta sonu buluşması ve Ekim sonunda 5 günlük inzivası haricinde, program süresince öğrencinin stüdyoda en az 60 ders katılımı, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir.

Hafta sonu buluşmalarına %85 katılım, inzivaya tam katılım gereklidir. Buluşmalar arası asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

Bu süreç sadece bir yoga hocası olma donanımı kazanmak değil, meditatif yaklaşımı gündelik yaşama katarak, yoganın ışığıyla kendiliğinden başlayacak dönüşümlere alan açmak ve hayatı daha bütün kucaklamak üzerine bir yoldur.

Yoga, yalın, samimi ve disiplinli öz uygulama ile kendi gerçeğini keşfetme yolculuğudur; yoga hoca adayı bu yola girerken hem kendine, hem de hayatın gizemine doğru bir adım atar.
Kayıt için: Lütfen info@yogatime.com.tr adresine bir eposta gönderin. Size katılım formu gönderilecektir. Formu doldurup gönderdiğinizde sizi arayacağız.

Detaylı bilgi için: 0536 272 6746 – sevgenbengi@gmail.com Sevgen Bengi Kıran

Ücret:
Program ücreti 7950TL+KDV’dir.
Erken Ödeme İndirimi: 17 Mayıs 2019’a kadar erken ödeme indirimli ücret 6950TL+KDV’dir.
Yerinizi kesinleştirmek için 3 Mayıs 2019’a kadar 1450TL depozito yatırabilirsiniz.
Kalan miktarı, 1 Haziran, 1 Temmuz, 1 Ağustos, 1 Eylül ve 1 Ekim’de 5 eşit taksit (1300TL) halinde ödeyebilirsiniz. Detaylar ve sorularınız için lütfen bizimle görüşün.
Bu program ücreti içine, Uzmanlık Programı boyunca toplamı 6 ay olmak üzere Yogatime’da sınırsız yoga ders katılım hakkı dahildir.
Öğrencilerin program süresince Yogatime stüdyoda en az 60 Hatha Yoga ders katılımı beklenir.
Şehir dışından gelecek katılımcılar için ufak bir destek indirimi uygulanır. Lütfen kayıt formunda adresinizi ve bu durumu mutlaka belirtiniz.

Program sürecinde öğrencilerin yerli ve yabancı ziyaretçi hocalar ile atölyelere katılımları, hem çok yönlü gelişim, hem de programı tamamlamaları için önerilir. Program katılımcıları Yogatime’daki tüm kurs, atölyeler ve terapilerden indirimli ücretler ile faydalanırlar.

Yogatime, Yoga Alliance üyesidir; Program başarıyla tamamlayan ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.