Beyza Yiğitcan

Beyza, yoga ile 2013 Ekim’de YogaŞala’da tanıştı. Düzenli yoga uygulamasının yarattığı duygusal dönüşümün hayatına olumlu anlamda neler kattığını anladıktan sonra yogada derinleşme isteğiyle Ürün Kurtiç önderliğinde 200 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Temel Hatha Yoga Uzmanlık Programını tamamladı. Program süreci yogaya olan yaklaşımını hayat tarzı haline getirmesinde ikna edici oldu. Program bittikten sonra en çok Ashtanga yogadan etkilendiğini farketti ve bu dalda kendi yoga yolunu keşfetmeye karar verdi.

Ashtanga yogayı Ken The Rolfer sayesinde tanıdı. Chuck Miller, Pia Lehtinen, Dylan Bernstein, Hamish Hendry, Petri Raisanen gibi Ashtanga yoganın önde gelen uzmanlarının atölyelerine katılıp, Ashtanga yoga 80 saatlik mentorluk programını Canan Özalp ile deneyimledi.

2015/16’da Hart Lazer ile 150 saatlik ileri seviye uzmanlık programını tamamladı.

2017 Şubat – Mart aylarında Hindistan’ın Mysore kentinde Sharath Jois ile ashtanga yoga deneyimini derinleştirip Shala’dan (kpjayi) ve Sharath’ın öğretme aşkından çok etkilenip her yıl Sharath Jois ile pratik yapmayı hedeflemektedir.

Meditasyona ve mantraya olan büyük ilgisi Uma F. Unat sayesinde olmuştur. Uma’dan Reiki 1, 2, 3 inisiyasyonlarını aldı ve hayatına onun aracılığıyla giren bu derin öğretiler ve farkındalık için kendisine minnettardır. 2017 Ocak ayında yine Uma F. Unat’tan Reiki Master Seviyesini de almıştır.

Ayrıca Emine Arıkan‘dan Theta Healing eğitimi almıştır.

Beyza için YOGA ve ŞİFA ayrılamaz iki kavram ve Ashtanga Yoga ile Şifa’yı birleştirip bu yolda eğitimlerine ve deneyimlerine devam etmektedir.