Figen Demir ile Shiatsu

Figen Demir ile Shiatsu

Shiatsu, kökeni Çin tıbbına dayanan ancak yüzyıllar boyunca Japon kültürüyle evrimleşerek bugünkü halini alan, enerji temelli, bütünsel bir beden terapisidir.

Shiatsu klasik anlamda bir masaj değildir. Amaç, her birimizin bedeninde var olan ama zamanla zayıflayan hayat enerjisi Ki’yi canlandırmak ve tekrar özgürce akmasını sağlamaktır. Bu canlandırmayı gerçekleştirmek için terapist elleri, avuç içleri; gerektiği zamanlarda dirsekleri ve dizleri vasıtasıyla kendi vücut ağırlığını kullanarak enerjinin bloklandığı ve “hapsolduğu” alanlara baskı ve esnetme teknikleri uygular. Shiatsu felsefesine göre hastalıklarımız bedenimizde akmayan enerjinin sonucudur. Bu yüzden Shiatsu düzenli olarak uygulandığında hastalıkları önleyici bir etkiye sahiptir. Seans bitiminde kişi kendini yenilenmiş, dinlenmiş ve enerjisi dengelenmiş hisseder.

Shiatsu seansları pamuklu ve rahat kıyafetlerle giyinik halde ve yerde yatarak uygulanır.

Seans Süreleri ve Ücretleri

75-90 Dakika – 290TL Kredi Kartı, Nakit 250TL

Figen Demir

Uzun yıllar uluslararası reklam ajanslarında yazar olarak çalıştı. Ofis hayatı hem ruhunu, hem omurgasını ağrıtmaya başladığında masaj terapileri ve Shiatsu ile tanıştı.

Kendi bedeninin ve hayatının gün be gün iyileştiğini görünce bir karar verdi: Önce Tatjana Rottenberg’den Derin Bağ Doku ve Tetik Nokta masajı eğitimleri aldı. Sonra işini bırakıp Shiatsu’yu yerinde öğrenmek için Japonya’ya gitti. Tokyo’nun sayılı Shiatsu masterlarından Kimura Sensei ile birebir çalıştı ve Japan Shiatsu College’da eğitim aldı.

Döner dönmez pratiklerine başlayan Figen halen, European Shiatsu Institute (ESI) kurucularından Klaus Metzner’ın İstanbul eğitimlerinde asistanlık yaparak Shiatsu üzerine öğrenmeye devam ediyor.

Aynı zamanda Tatjana Rottenberg’in de asistanlığını yapıyor, ağırlıklı olarak İstanbul ve Bursa’da Shiatsu ve masaj terapilerini sürdürüyor.

İletişim için;
www.fingushiatsu.com veya fingushiatsu@gmail.com