Gaye Günay’la Yüz Aküpresür & Kupa Terapisi

Gaye Günay’la Yüz Aküpresür & Kupa Terapisi

Stres ve gerginlik nedeniyle yüz kaslarımız kasılır. Bu kasılmalar baş ağrısı, gözlerde yorgunluk, çene eklem ağrısı gibi sıkıntılara neden olabilir.

Yüz terapisinden daha etkili bir sonuç alabilmek için masaja öncelikle sırt bölgesi ve boyun kasları rahatlatılarak başlanır. Ardından yüz bölgesine aküpressür ve kupa terapisi uygulanır. Böylece hem blokajlar çözülür ve kan dolaşımı hızlanır, hem de lenf drenajı sayesinde cilt toksinlerden arındırılır. Bu sayede cilt daha parlak, canlı bir görünüm elde eder, gözaltı torbaları azalır ve yaşlanma belirtilerinin oluşması yavaşlatılır. Uygulama boyunca kullanılan yağlar kişinin cilt tipi ve ihtiyacına göre terapist tarafından özel olarak seçilir.

Gaye Günay’ın Tayland’ın en iyi masaj okullarında öğrendiği yüz masaj tekniğini, bitki özleri karşımlarıyla harmanladığı yüz terapisini Yogatime’da deneyimleyebilirsiniz.

Düzenli yapılan yüz masaj terapisinin faydaları:

* Epidermal uyarım sayesinde boyun, yüz ve göz çevresinde rahatlama sağlanır.

* İnce çizgiler, kırışıklıkların görünümü azalır.

* Cildin nem miktarı artar.

* Düzenli masajla cilt sıkılaşırken, yüz kontürü belirginleşir.

* Botoks, dolgu gibi “kırışıklık sıfırlayıcı” bir işlem yaptıracaksanız, şişkinliğin azalması ve işlemden sonra yüz hatlarınızın ortaya çıkması için, masaj yine çok etkili bir araçtır.

Masaj Ücreti

60 Dakika – 195 TL Nakit 225 TL Kredi Kartı 

Gaye Günay

Gaye Günay geçirdiği bir kaza sonucu kırdığı köprücük kemiğinin boyun ve sırt bölgesinde yarattığı ağrıları gidermek için uygun beden terapilerini araştırmaya başladı ve böylece yoga ile tanıştı. Kendi bedenini tanıma yolculuğu gibi başlayan bu serüvenin devamında, 2006’da çalıştığı web tasarım şirketindeki müşteri temsilciliği işini bırakarak Tayland’a Thai masaj eğitimi almaya gitti. Bir sene boyunca kaldığı Tayland’da hem farklı ekollerde eğitimler alıp, çeşitli teknikleri öğrenerek, uygulama şansını buldu.

Tayland’ın özellikle felç ve kazalar sonucu bedende oluşan ağrı ve tıkanıklıkların tedavisi konusunda bilinen en deneyimli ustalarından biri olan görme engelli profesör Ajarn Sinchai Sukparset ile çalıştı ve yanında staj yaptı.

Döndükten sonra bir yandan beden terapileri uygulamalarına, diğer yandan yeni eğitimler almaya devam etti. Şu anda bitkisel kozmetikler, yüz masajı ve detoks karın masajı alanında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor.

Thai masajin temelleri 2500 yıl önce Budizm`in kabul edilmesine dayanır ve Tayland’da geleneksel tıbbının dört bileşeninden biridir: Thai masaj, bitkilerle tedavi, beslenme ve ruhsal pratikler
Thai masaj en temelde ’’yaşam enerjsinin” bedende özgürce akması ile ilgilidir.
Enerji kanaları ve kaslar üzerinde uygulanan sofistike, ritmik aküpresür dokunuşlar ve pasif esnetmelerle bedenin elektromanyetik alanında çalışılarak, bedendeki tıkanıklıklar açılır. Bu sayede bedensel, zihinsel ve ruhsal rahatlama sağlanır.

Uyguladığı teknikler:

Thai Masaj
Thai Hamile Masajı
Derin Bağ Dokusu
Tetik Nokta Terapisi
Refleksoloji
Miyofaysal Terapi
CranioSacral Terapi
Reiki

 

Katıldığım okullar ve programlar:

– ITM / International Training Massage School, Tayland, 3 aylık hocalık eğitimi
– ITM / International Training Massage School,Tayland, sandalye masaj teknikleri
– ITM / Spa Mantra, Tayland, Yüz Masajı Eğitimi
– ITM / Spa Mantra,Tayland, Bitkisel Terapiler
– THAI / Thai Healing Art School,Tayland, profesyonel tetik nokta eğitimi
– The School of Massage for Health,Tayland, Thai masaj ve teknikleri eğitimi
– The School of Massage for Health,Tayland, Yüz, boyun ve baştaki aküpresür noktaları ile yenileyici masaj uygulama teknikleri
– Adjan Shincahi’nın yanında 3 aylık eğitim ve 2 ay staj
– Avrupa Thai Masaj Buluşmaları, Hırvatistan
– Thai Masaj’da Miyofaysal yaklaşım tekniği uygulaması
– Thai Masaj ve duygusal boşalma
– Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, İstanbul, Tıbbi Bitkilerle Tedavi eğitimi
– Cihangir Yoga Hocalık Eğitimi, İstanbul