Yogatime 200 Saat Yoga Uzmanlık Programı

YogaTime

27/06/2020 09:30 - 11/10/2020 18:00 YogaTime

YOGATIME 200 SAAT YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Deniz Bağan, Vedat Havlucu ve Sevgen Bengi Kıran ile
Yoga Alliance Onaylı Temel Yoga Uzmanlaşma Programı
Haziran-Ekim 2020

Yogatime yazdan sonbahara taze bir Yoga Uzmanlık Programı sunuyor.

Hatha Yoganın temellerine hakim, güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan yoga hocaları yetiştirmeye yönelik, Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Yoga Uzmanlık programı Haziran’da başlayacak.

Bu program kendi yoga uygulamasında derinleşmek ve gelişmek isteyen,
Yoga uzmanı olup, yogayı paylaşmaya, yoga dersi vermeye tutku duyan,
Yoga felsefesini, insan varlığının gizemlerini kavramaya merak duyan,
Ve en az 6 aylık yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencisine açıktır.

Yogatime’ın tecrübeli uzmanları Deniz, Vedat ve Sevgen’in yoga, nefes, meditasyon tecrübeleri, çeşitli egzersiz, somatik ve alan terapi sistemlerinden deneyim ve bilgileri ışığında hazırlanmış ve Yoga Alliance gereklerine uygun derlenmiş bu program; altyapısını fonksiyonel anatomi, fizyoloji ve sinir bilim esaslarından, felsefi kaynağını başlıca yoga metinleri, advayta ve zen yaklaşımından, poz dinamiklerini işlevsel bakış açısından alır.
Tanışma Dersi & Sohbeti: 23 Mayıs 18.00-19.00

Buluşma Tarihleri: 27-28 Haziran / 11-12 Temmuz / 18-19 Temmuz / 8-9 Ağustos / 15-16 Ağustos / 5-6 Eylül / 19-20 Eylül / 3-4 Ekim / 10-11 Ekim / 29 Ekim-1 Kasım İNZİVA

Hafta sonu buluşmaları 09:15-17.30 arasındadır.

– İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir. İnziva mekanı Zeliş’in Çiftliği Sapanca’dır.

Program İçeriği:
Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.
Yıllara dayanan birikimiyle Deniz Bağan ile gerçekleşecek 2 hafta sonu buluşmasında; yoga felsefesi, meditasyon, sinir sistemi ve yoga ilişkisi ile birlikte temel anatomik kavramlar ve iskelet sistemi öğretilecektir. 4 günlük inzivada Deniz ile alan terapi çalışmaları, ders verirken dil kullanımı, yoga uzmanı için ilişki ve içsel çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Engin tecrübesiyle Vedat Havlucu, 5 tam günlük buluşmada yoga pozlarının kendi bedeninizde ve öğrencinin bedeninde uyarlanabilecek varyasyonlarını ve öğrenciyi temel pozlarda derinleştirmenin yollarını öğreneceksiniz.

Yoga Terapi alanında uzmanlaşan Sevgen Bengi Kıran ile 7 tam günlük buluşmada anatomide derinleşme, yoga pozlarının dinamikleri ve işlevsel anatomik hiza uyarlamaları, yoga dersi oluşturma ve ders verme pratikleri, enerji anatomisi ve pranayama konuları üzerinde yoğun bir şekilde çalışılacaktır.

Son buluşmada ise Sevgen ve programın ana asistanı Sosi ile temel düzeyde yoga terapi, hamile yogası ve ayurveda konuları işlenecek; ayrıca yogada uzmanlaşırken izleyeceğiniz yolda size yardımcı olacak, farklı yoga uzmanları ile farklı yoga türleri deneyimlenecektir.

Program başlamadan ne kadar önce düzenli yoga uygulamasına başlarsanız, buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya aktarabilmek sizin için o kadar kolay olur.

Program içeriğinde Temel Hatha Yoga pozları, versiyonları, işlevsel hedefleri, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metotları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi ve etiği bulunur.

Program, Haziran’da ilk buluşma ile başlar, 9 hafta sonu buluşması ve Ekim sonunda 4 günlük inzivası haricinde, program süresince öğrencinin stüdyoda en az 60 ders katılımı, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir.

Hafta sonu buluşmalarına %85 katılım, inzivaya tam katılım gereklidir. Buluşmalar arası asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

Bu süreç sadece bir yoga hocası olma donanımı kazanmak değil, meditatif yaklaşımı gündelik yaşama katarak, yoganın ışığıyla kendiliğinden başlayacak dönüşümlere alan açmak ve hayatı daha bütün kucaklamak üzerine bir yoldur.

Yoga, yalın, samimi ve disiplinli öz uygulama ile kendi gerçeğini keşfetme yolculuğudur; yoga hoca adayı bu yola girerken hem kendine, hem de hayatın gizemine doğru bir adım atar.

Kayıt için: Lütfen info@yogatime.com.tr adresine bir eposta gönderin. Size katılım formu gönderilecektir. Formu doldurup gönderdiğinizde sizi arayacağız.

Detaylı bilgi için: sevgenbengi@gmail.com Sevgen Bengi Kıran

Ücret:
Program ücreti KDV dahil 8950TL’dir.
Yerinizi kesinleştirmek için 20 Mayıs 2020’ye kadar 950TL depozito yatırabilirsiniz.
Kalan miktarı, 15 Haziran, 15 Temmuz, 15 Ağustos, 15 Eylül ve 15 Ekim’de 5 eşit taksit (1600TL) halinde ödeyebilirsiniz. Detaylar ve sorularınız için lütfen bizimle görüşün.

Bu program ücreti içine, Uzmanlık Programı boyunca toplamı 6 ay olmak üzere Yogatime’da sınırsız yoga ders katılım hakkı dahildir. İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir.
Öğrencilerin program süresince Yogatime stüdyoda en az 60 Hatha Yoga ders katılımı beklenir.
Şehir dışından gelecek katılımcılar için ufak bir destek indirimi uygulanır. Lütfen kayıt formunda adresinizi ve bu durumu mutlaka belirtiniz.

Stüdyo açılana kadar buluşmalar Online olarak gerçekleşecektir. Stüdyo açıldığında tüm buluşmalar stüdyoda gerçekleşecek şekilde planlanacaktır.
Programa kayıt olanlar için stüdyo açılana kadar devam edecek olan Online derslerimiz açıktır. Stüdyo fiziksel olarak faaliyete geçtiğinde 6 ay üyelikler başlatılacaktır.

Program sürecinde öğrencilerin yerli ve yabancı ziyaretçi hocalar ile atölyelere katılımları, hem çok yönlü gelişim, hem de programı tamamlamaları için önerilir. Program katılımcıları Yogatime’daki tüm kurs, atölyeler ve terapilerden indirimli ücretler ile faydalanırlar.
Yogatime, Yoga Alliance üyesidir; Program başarıyla tamamlayan ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.

Online Rezervasyon